ULUSAL KİNESYOLOJİ DERGİSİ

Ulusal Kinesyoloji Dergisi hakemli, açık erişimli, ulusal bir dergidir.  Dergide, insan hareket bilimlerini konu alan araştırmalar ve derlemeler yayınlanır. Derginin temel kapsamı şu konuları içerir: spor ve egzersiz fizyolojisi, beden eğitimi, fiziksel aktivite, biyomekanik, motor öğrenme ve motor davranış, hareket ve algı, spor ve egzersiz biyokimyası ve beslenme, antrenörlük, halk sağlığı ve egzersiz, spor sakatlıkları ve rehabilitasyon, manuel ve fiziksel terapi, spor hekimliği, spor ve egzersiz psikolojisi ve geleneksel Türk sporları. Ulus Kinesyol Derg yılda 2 sayı olarak yayınlanır. İnsan hareket bilimleri alanında çalışan tüm araştırmacılar araştırmalarını dergiye gönderebilirler.

Ulus Kinesyol Derg, insan hareket bilimlerini kapsayan konularda nitelikli araştırmaların yer alması ve elde edilen bilginin paylaşılması için araştırmacı, akademisyen ve öğrenciler için bir bilgi platformu sağlamayı amaçlamaktadır.

Ulus Kinesyol Derg, Spor Bilimleri doçentlik puanlamasında  'a bendi dışındaki dergilerde yayımlanmış  ulusal makale' kriterini sağlamaktadır. 

ISSN: 2757-6566


Cilt 1, Sayı 2 (2020)

Tüm sayı

Tüm sayıyı göster veya indir Kapak ve Kurullar

İçindekiler

Araştırma Makaleleri

Gökhan ARIKAN, Murat ŞAHBUDAK
PDF
22-34
Tunahan KARKIN, Nurtekin ERKMEN, Yasemin BAYRAKTAR, Yağmur KOCAOĞLU, Bayram Sönmez ÜNÜVAR
PDF
35-44
Selver SAY, Turgut KAPLAN
PDF
45-53